Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ubytovanie v hlavnom meste počas leta? Takéto máš možnosti

Množstvo študentov, najmä zo vzdialenejších východných častí Slovenska, zostáva v Bratislave počas leta žiť a pracovať. Väčšie množstvo pracovných ponúk a ďalší kamaráti sú skvelým lákadlom pre zotrvanie v hlavnom meste aj počas prázdnin. Ako však vyriešiť ubytovanie čo najlacnejšie? Týmito piatimi cestami sa uberá väčšina študentov.

 

Zostaň na intráku

Internáty v Mlynskej Doline aj v iných častiach Bratislavy ponúkajú študentom možnosť ubytovania aj počas leta. Nie je problém sa tam dostať a väčšina izieb je prázdnych. Cena je trochu vyššia ako počas semestra, no pokojne sa vám môže stať, že vyfasujete izbu pre troch, na ktorej budete bývať úplne sami.

Dohodni sa so zamestnávateľom

Niektorí zamestnávatelia ponúkajú možnosť ubytovania priamo na pracovisku alebo na zazmluvnenej ubytovni. Ak takúto možnosť máte, určite ju treba využiť. Ubytovanie je v podstate najväčší finančný záväzok a v prípade, že ho môžete mať zadarmo, môžete mesačne ušetriť stovky eur, ktoré sa hodia počas semestra. 

Vyskúšaj byt so spolužiakmi

Bývať v jednom byte môže byť sranda, no pozor na ranné vstávanie do práce. Po každovečernej party sa ti môže stať, že prídeš o prácu skôr, než dokážeš niečo zarobiť. Spoločný byt je v podstate najluxusnejším, no zároveň aj najdrahším spôsobom, ako sa v Bratislave ubytovať počas leta.

Fungujú aj ubytovne

Robotnícke ubytovne nie sú zrovna vábivé, no ich cena je naozaj priaznivá a ak sa do nej budeš chodiť len vyspať, nebude ti vadiť ani katastrofálny stav. Vyberaj si také ,ktoré majú aspoň vlastné sociálne zariadenia a nie sú to vyslovene lodné kontajnery prerobené na obrovské spálne pre 40 robotníkov.

V skupine je sila

Desiati na byte? Keby to majiteľ zistí, poputujete všetci preč svinským krokom. Ak sa vám to však podarí ututlať a neprepísknete spotrebu energií, môžete si náklady na bývanie rozdeliť medzi viacerých. Samozrejme, ak niektorým nebude vadiť, že budú spávať na nafukovačkách, matracoch, alebo len na karimatke.

Čo znamená MBA titul a ako ho získať

MBA (Master of Business Administration) je jedným z najuznávanejších a najpopulárnejších titulov na svete v oblasti podnikania a manažmentu.   MBA (Master of Business Administration) je jedn…

Ukončenie štúdia na vysokej škole – čo by ste mali vedieť

Ukončiť vysokú školu môžete dvoma spôsobmi – buď je štúdium nad vaše sily alebo máte iné dôvody, kedy (ne)dobrovoľne opustíte štúdium, alebo ste ju úspešne skončili s titulom vo vrecku. Ukončiť…

Výhody a nevýhody študentského účtu v banke

Študentský účet je bankový účet špeciálne určený pre študentov, ktorým môže priniesť určité výhody a nevýhody v porovnaní s bežnými účtami. Keby ale nevýhody prevažovali nad výhodami, neboli by…