Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ubytovanie v hlavnom meste počas leta? Takéto máš možnosti

Množstvo študentov, najmä zo vzdialenejších východných častí Slovenska, zostáva v Bratislave počas leta žiť a pracovať. Väčšie množstvo pracovných ponúk a ďalší kamaráti sú skvelým lákadlom pre zotrvanie v hlavnom meste aj počas prázdnin. Ako však vyriešiť ubytovanie čo najlacnejšie? Týmito piatimi cestami sa uberá väčšina študentov.

 

Zostaň na intráku

Internáty v Mlynskej Doline aj v iných častiach Bratislavy ponúkajú študentom možnosť ubytovania aj počas leta. Nie je problém sa tam dostať a väčšina izieb je prázdnych. Cena je trochu vyššia ako počas semestra, no pokojne sa vám môže stať, že vyfasujete izbu pre troch, na ktorej budete bývať úplne sami.

Dohodni sa so zamestnávateľom

Niektorí zamestnávatelia ponúkajú možnosť ubytovania priamo na pracovisku alebo na zazmluvnenej ubytovni. Ak takúto možnosť máte, určite ju treba využiť. Ubytovanie je v podstate najväčší finančný záväzok a v prípade, že ho môžete mať zadarmo, môžete mesačne ušetriť stovky eur, ktoré sa hodia počas semestra. 

Vyskúšaj byt so spolužiakmi

Bývať v jednom byte môže byť sranda, no pozor na ranné vstávanie do práce. Po každovečernej party sa ti môže stať, že prídeš o prácu skôr, než dokážeš niečo zarobiť. Spoločný byt je v podstate najluxusnejším, no zároveň aj najdrahším spôsobom, ako sa v Bratislave ubytovať počas leta.

Fungujú aj ubytovne

Robotnícke ubytovne nie sú zrovna vábivé, no ich cena je naozaj priaznivá a ak sa do nej budeš chodiť len vyspať, nebude ti vadiť ani katastrofálny stav. Vyberaj si také ,ktoré majú aspoň vlastné sociálne zariadenia a nie sú to vyslovene lodné kontajnery prerobené na obrovské spálne pre 40 robotníkov.

V skupine je sila

Desiati na byte? Keby to majiteľ zistí, poputujete všetci preč svinským krokom. Ak sa vám to však podarí ututlať a neprepísknete spotrebu energií, môžete si náklady na bývanie rozdeliť medzi viacerých. Samozrejme, ak niektorým nebude vadiť, že budú spávať na nafukovačkách, matracoch, alebo len na karimatke.

Záver bakalárskej práce. Čo by mal obsahovať?

Záver bakalárskej práce píšu študenti vždy s miernou obavou ohľadom dosiahnutých výsledkov, ktoré nevedia správne interpretovať.…

Je predhovor v bakalárskej práci povinný?

Predhovor je jedna z častí záverečnej práce, ktorá v mnohých prácach chýba. Je predhovor povinný? Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre…

Abstrakt v bakalárskej práci: Vzor

Abstrakt bakalárskej práce je jedna z povinných kapitol tejto záverečnej práce, z ktorej majú študenti často strach. Ak neviete, čo je to abstrakt,…