Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Už ste začali? Termín na diplomovku sa nemilosrdne blíži

To uletelo, čo? Nedávno bolo pred skúškovým, potom Vianoce, prázdniny a teraz, ani ste sa nenazdali a je tu čas, kedy bude treba vašu diplomovú prácu odovzdať.

Čože, vy ste ešte ani nezačali s jej písaním? V tom prípade pridajte, času veru nie je nazvyš...

Termíny nepustia

Diplomová práca sa štandardne odovzdáva koncom apríla, pričom konkrétne dátumy sa môžu odlišovať v závislosti od univerzity. Sú vopred tou-ktorou katedrou zverejnené, a teda nie je priestor na žiadne výhovorky.

Nestihnúť riadny termín odovzdania diplomovky je skutočne chybou študenta, za ktorú si ponesie adekvátne následky, t.j. jej obhajobu ani štátnice zrejme nestihne absolvovať v termíne ako zvyšok ročníka.

A tak, hoci máte pocit, že všetko stíhate, lebo do apríla je ešte ďaleko, nespoliehajte sa na to. Rátajte aj s prípadnými komplikáciami, ako sú opravy diplomovej práce, respektíve námietkami školiteľa či s tým, že odovzdávať prácu na poslednú chvíľu tiež nie je najideálnejšie. Aj tlačiarne sú totiž vtedy celkom na prasknutie, čím sa doba vytlačenia a zviazania vašej diplomovky môže nečakane natiahnuť.

Odovzdanie diplomovky

Záverečné práce sa odovzdávajú v dvoch verziách v tlačenej podobe, pričom jeden exemplár putuje na sekretariát príslušnej katedry, prípadne inštitútu. Jej elektronická podoba zasa smeruje do lokálneho úložiska záverečných prác .

Po prijatí záverečnej práce do elektronického systému evidencie záverečných prác je diplomová práca podrobená kontrole originality, aby sa predišlo prípadnému plagiátorstvu. V prípade, že ste si nechali svoje podklady k diplomovke vypracovať u profesionálov, ničoho takého sa obávať nemusíte. Všetky práce sú totiž jedinečnými originálmi, za to ručíme.

Z kontroly originality je následne vygenerovaný Protokol o kontrole originality. Až po obdržaní tohto protokolu z centrálneho registra záverečných práv sa začnú vypracovávať posudky na záverečnú prácu.

Protokol tlačí školiteľ záverečnej práce a predloží ho štátnej skúšobnej komisii. Je to skutočne veľmi dôležitý krok, keďže bez kontroly a protokolu nemôže dôjsť ani k obhajobe vašej diplomovej práce.

Študent tiež zo systému vygeneruje Licenčnú zmluvu a podpísanú v dvoch kópiách ju odovzdá spolu s tlačenou verziou práce.

Myslite na všetky tieto dôležité detaily, ktoré doprevádzajú tvorbu a odovzdávanie diplomovky, bez nich vás totiž nepustia k jej obhajobe.

Držíme prsty.

 

Pozrite si aj iné z našich blogov.

Alebo Vás zaujíma Prečo som založil VSpráce.sk?

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…