Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Už ste začali? Termín na diplomovku sa nemilosrdne blíži

To uletelo, čo? Nedávno bolo pred skúškovým, potom Vianoce, prázdniny a teraz, ani ste sa nenazdali a je tu čas, kedy bude treba vašu diplomovú prácu odovzdať.

Čože, vy ste ešte ani nezačali s jej písaním? V tom prípade pridajte, času veru nie je nazvyš...

Termíny nepustia

Diplomová práca sa štandardne odovzdáva koncom apríla, pričom konkrétne dátumy sa môžu odlišovať v závislosti od univerzity. Sú vopred tou-ktorou katedrou zverejnené, a teda nie je priestor na žiadne výhovorky.

Nestihnúť riadny termín odovzdania diplomovky je skutočne chybou študenta, za ktorú si ponesie adekvátne následky, t.j. jej obhajobu ani štátnice zrejme nestihne absolvovať v termíne ako zvyšok ročníka.

A tak, hoci máte pocit, že všetko stíhate, lebo do apríla je ešte ďaleko, nespoliehajte sa na to. Rátajte aj s prípadnými komplikáciami, ako sú opravy diplomovej práce, respektíve námietkami školiteľa či s tým, že odovzdávať prácu na poslednú chvíľu tiež nie je najideálnejšie. Aj tlačiarne sú totiž vtedy celkom na prasknutie, čím sa doba vytlačenia a zviazania vašej diplomovky môže nečakane natiahnuť.

Odovzdanie diplomovky

Záverečné práce sa odovzdávajú v dvoch verziách v tlačenej podobe, pričom jeden exemplár putuje na sekretariát príslušnej katedry, prípadne inštitútu. Jej elektronická podoba zasa smeruje do lokálneho úložiska záverečných prác .

Po prijatí záverečnej práce do elektronického systému evidencie záverečných prác je diplomová práca podrobená kontrole originality, aby sa predišlo prípadnému plagiátorstvu. V prípade, že ste si nechali svoje podklady k diplomovke vypracovať u profesionálov, ničoho takého sa obávať nemusíte. Všetky práce sú totiž jedinečnými originálmi, za to ručíme.

Z kontroly originality je následne vygenerovaný Protokol o kontrole originality. Až po obdržaní tohto protokolu z centrálneho registra záverečných práv sa začnú vypracovávať posudky na záverečnú prácu.

Protokol tlačí školiteľ záverečnej práce a predloží ho štátnej skúšobnej komisii. Je to skutočne veľmi dôležitý krok, keďže bez kontroly a protokolu nemôže dôjsť ani k obhajobe vašej diplomovej práce.

Študent tiež zo systému vygeneruje Licenčnú zmluvu a podpísanú v dvoch kópiách ju odovzdá spolu s tlačenou verziou práce.

Myslite na všetky tieto dôležité detaily, ktoré doprevádzajú tvorbu a odovzdávanie diplomovky, bez nich vás totiž nepustia k jej obhajobe.

Držíme prsty.

 

Pozrite si aj iné z našich blogov.

Alebo Vás zaujíma Prečo som založil VSpráce.sk?

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…

Efektívne učenie na skúšky - ako sa naučiť veľa za krátky čas

  Učenie na vysokej škole môže byť časovo aj tematicky náročné, ale sú existujú metódy, ako sa naučiť veľa za krátky čas. V tomto čl…

Prokrastinácia vysokoškolských študentov. Príčiny, následky a ako s ňou bojovať

Prokrastinácia - odkladať úlohy na neskôr. Pre mnohých študentov vysokých škôl je to nepriateľ, ktorý ich sprevádza po celú…