Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave

Predstavujeme vám ďalšiu významnú vysokoškolskú inštitúciu u nás – Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave.

Prečo sa študovať tu rozhodne vyplatí? Aj pre toto...

Viac o Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave (VŠVU) je verejnoprávna a samosprávna inštitúcia, ktorá slobodne uskutočňuje tvorivú, umeleckú, vzdelávaciu, vedeckú, výskumnú, vývojovú a kultúrnu činnosť. Vzdelávacia činnosť na VŠVU úzko súvisí s vlastnou umeleckou tvorbou, ako aj vedecko-výskumnou činnosťou vysokoškolských pedagógov, výskumných pracovníkov a študentov VŠVU, ktorí sú v kontakte s aktuálnym dianím v tejto oblasti u nás i vo svete. Aj preto možno bez preháňania povedať, že VŠVU sa významne podieľa na rozvoji umenia, umeleckého, umeno-vedného a technologického výskumu, vzdelanosti a kultúry na Slovensku.

Štúdium na VŠVU

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave patrí medzi najväčšie a najstaršie slovenské inštitúcie poskytujúce vysokoškolské vzdelanie s umeleckým zameraním v rozmanitých študijných programoch. Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave je verejná vysoká škola, ktorá na svojich katedrách poskytuje vzdelanie vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského štúdia v študijných odboroch Výtvarné umenie, Dizajn, Architektonická tvorba, Reštaurovanie a v treťom stupni v študijnom odbore Dejiny a teória výtvarného umenia a architektúry, ako aj v celom rade ďalších vzdelávacích aktivít v rámci doplnkového štúdia.

Katedry VŠVU

Organizačné členenie Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave nie je koncipované na platforme fakúlt, ale je štruktúrované priamo na dvanásť katedier – Architektonická tvorba, Fotografia a nové médiá, Grafika a iné médiá, Intermédiá, Dizajn, Maliarstvo, Reštaurovanie, Socha, objekt, inštalácia, Teória a dejiny umenia, Textilná tvorba, Úžitkové umenie, Vizuálna komunikácia a Kabinet kresby.

Ak vás teda baví výtvarné umenie a máte naň nadanie, vyskúšajte to práve na VŠVU v Bratislave. Možno vám to vyjde a budete mať tú česť študovať tu. Veľa šťastia!

Pedagogické minimum - všetko, čo potrebujete vedieť

Pedagogické minimum je súbor vedomostí a zručností, ktoré sú potrebné na vykonávanie povolania učiteľa alebo iného pedagogického…

Priama, nepriama a polopriama reč: Viete rozdiely?

Priama reč Priama reč presne cituje slová hovoriaceho a je označená úvodzovkami. Tento štýl písania je užitočný na zachytenie autentického…

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…