Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave

Predstavujeme vám ďalšiu významnú vysokoškolskú inštitúciu u nás – Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave.

Prečo sa študovať tu rozhodne vyplatí? Aj pre toto...

Viac o Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave (VŠVU) je verejnoprávna a samosprávna inštitúcia, ktorá slobodne uskutočňuje tvorivú, umeleckú, vzdelávaciu, vedeckú, výskumnú, vývojovú a kultúrnu činnosť. Vzdelávacia činnosť na VŠVU úzko súvisí s vlastnou umeleckou tvorbou, ako aj vedecko-výskumnou činnosťou vysokoškolských pedagógov, výskumných pracovníkov a študentov VŠVU, ktorí sú v kontakte s aktuálnym dianím v tejto oblasti u nás i vo svete. Aj preto možno bez preháňania povedať, že VŠVU sa významne podieľa na rozvoji umenia, umeleckého, umeno-vedného a technologického výskumu, vzdelanosti a kultúry na Slovensku.

Štúdium na VŠVU

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave patrí medzi najväčšie a najstaršie slovenské inštitúcie poskytujúce vysokoškolské vzdelanie s umeleckým zameraním v rozmanitých študijných programoch. Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave je verejná vysoká škola, ktorá na svojich katedrách poskytuje vzdelanie vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského štúdia v študijných odboroch Výtvarné umenie, Dizajn, Architektonická tvorba, Reštaurovanie a v treťom stupni v študijnom odbore Dejiny a teória výtvarného umenia a architektúry, ako aj v celom rade ďalších vzdelávacích aktivít v rámci doplnkového štúdia.

Katedry VŠVU

Organizačné členenie Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave nie je koncipované na platforme fakúlt, ale je štruktúrované priamo na dvanásť katedier – Architektonická tvorba, Fotografia a nové médiá, Grafika a iné médiá, Intermédiá, Dizajn, Maliarstvo, Reštaurovanie, Socha, objekt, inštalácia, Teória a dejiny umenia, Textilná tvorba, Úžitkové umenie, Vizuálna komunikácia a Kabinet kresby.

Ak vás teda baví výtvarné umenie a máte naň nadanie, vyskúšajte to práve na VŠVU v Bratislave. Možno vám to vyjde a budete mať tú česť študovať tu. Veľa šťastia!

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…