Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Vysoké školy v Banskej Bystrici

Ak uvažujete o vysokej a ste z Banskej Bystrice a okolia, možno zvažujete práve univerzity vo Vašej blízkosti. Aké vysoké školy ponúka toto krajské miesto na strednom Slovensku? Čítajte a dozviete sa… A v prípade ďalších otázok týkajúcich sa Vášho vysokoškolského štúdia sa na nás tiež pokojne obráťte.

Univerzita Mateja Bela

Najvýznamnejšou vysokoškolskou inštitúciou v Banskobystrickom kraji je Univerzita Mateja Bela (UMB). Ide o verejnú vysokú školu s dlhou a významnou tradíciou, ktorá navyše v roku 2010 obhájila status univerzity. Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici je dokonca členom Európskej asociácie univerzít.

Ak sa rozhodneme pre štúdium na UMB, máte možnosť vzdelávať sa vo všetkých troch stupňoch a formách štúdia v oblasti pedagogických, sociálnych, ekonomických, právnych, politických, humanitných a prírodných vied, v odboroch medzinárodné vzťahy, v ekonomických odboroch a v matematike sa tu realizuje aj anglofónne a čiastočne frankofónne štúdium. UMB rozvíja spoločné študijné programy a kontakty s významnými zahraničnými univerzitami, kde študenti majú možnosť absolvovať časť svojho štúdia. Aj preto absolventi UMB nachádzajú veľmi dobré uplatnenie nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Konkrétne tu nájdete tieto fakulty:

- Ekonomická fakulta

- Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov

- Fakulta prírodných vied

- Filozofická fakulta

- Pedagogická fakulta

- Právnická fakulta

Akadémia umení v Banskej Bystrici

Mladí talentovaní herci či výtvarníci z Banskej Bystrice, ale aj z iných častí Slovenska možno uvažujú o štúdiu na vysokej škole s umeleckým zameraním. Ideálnou voľbou sa tu javí Akadémia umení v Banskej Bystrici, ktorá bola zriadená zákonom Národnej rady SR č. 156/1997 Z. z. o zriadení Akadémie umení v Banskej Bystrici ku dňu 01. 07. 1997.

Akadémia poskytuje vysokoškolské vzdelávanie vo všetkých troch stupňoch štúdia v študijných odboroch hudobného, výtvarného, divadelného, filmového umenia a multimédií.

Fakulty Akadémie umení v Banskej Bystrici

Akadémia umení v Banskej Bystrici pozostáva z troch fakúlt, z ktorých najstaršia je Fakulta múzických umení. Bola založená ešte pri vzniku Akadémie umení v roku 1997. Najmladšou fakultou je zasa Fakulta Dramatických umení, ktorá bola založená v roku 1999. Okrem toho tu nájdete ešte Fakultu výtvarných umení.

Ako sa pripraviť na prijímacie skúšky na vysokú školu

  Opakuje sa to každoročne, noví absolventi stredných škôl sa musia rozhodnúť o ďalšom smerovaní ich života. Výber vysokej školy a…

“Erasmus+ “ šanca pre “Vysokoškoláka” na vzdelanie v zahraničí

Erasmus+ je program Európskej únie, ktorý dáva študentom šancu vycestovať za vzdelaním do zahraničia, naučiť sa okrem iného svetový…

Výhody externého štúdia na vysokej škole

Rozhodujete sa, či ísť na vysokú školu, alebo budete radšej študovať externe? Obe formy majú svoje výhody a nevýhody. Dnes sa pozrieme na…