Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Vysoké školy v Nitre - veľké porovnanie

Kam na vysokú, to je veru ťažká voľba. Niektorí sa rozhodujeme podľa miesta bydliska, iní sú ochotní za svojou vysnívanou vysokou cestovať aj naprieč celým Slovenskom, len nech študujú na tej najlepšej univerzite. Ako isto viete, nielen v Bratislave sú vysoké školy, ktoré stoja za to. Čo tak štúdium v  univerzitnom meste s dlhoročnou tradíciou, v Nitre?

Ak aj Vy zvažujete Nitru ako jednu z možností, vymenujeme Vám tie najväčšie pozitíva štúdia tu. V prípade nejakých ďalších otázkoch sa na nás kedykoľvek obráťte, sme tu pre Vás.

Univerzita Konštantína Filozofa

V Nitre nájdete rovno dve univerzity – Univerzitu Konštantína Filozofa a Slovenskú poľnohospodársku univerzitu. Ktorá je pre Vás zaujímavejšia a prečo?

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre (UKF) je vrcholnou vzdelávacou, vedeckou a umeleckou ustanovizňou a nesie meno významnej osobnosti v histórii Nitry i celého Slovenska - Konštantína Filozofa.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa prezentuje ako moderná európska univerzita, v ktorej sa kladie dôraz na kvalitu štúdia, vysokú odbornosť, rozsiahlu ponuku študijných programov (bakalárskeho, magisterského a doktorandského štúdia), ako aj na flexibilnosť, inovatívnosť a rôznorodosť študijných programov. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre okrem prípravy pedagógov pre základné a stredné školy, v oblasti neučiteľských odborov pripravuje taktiež budúcich sociálnych pracovníkov, odborníkov pre kultúrne zariadenia, politológov, katechétov, žurnalistov, archeológov, historikov, muzeológov, biológov, environmentalistov, matematikov, fyzikov, informatikov, psychológov, gemológov a podobne.

Jeden z vyššie spomenutých odborov môžete študovať na 5 fakultách. Konkrétne sú to tieto: Fakulta prírodných vied, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva, Fakulta stredoeurópskych štúdií, Pedagogická fakulta a Filozofická fakulta.    

Slovenská Poľnohospodárska univerzita

Nitra je však predovšetkým synonymom poľnohospodárskeho vysokého školstva na Slovensku. Sídli tu totiž najstaršia a najuznávanejšia univerzita tohto typu – Slovenská poľnohospodárska univerzita. Poslaním Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre je pripravovať vysokoškolsky vzdelaných odborníkov pre všetky oblasti agropotravinárskeho rezortu. Na svojich šiestich fakultách – Fakulta ekonomiky a manažmentu, Fakulta urópskych štúdií a regionálneho rozvoja, Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva, Technická fakulta, Fakulta biotechnológie a potravinárstva a Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov poskytuje široké možnosti získavania poznatkov z oblasti biologických, ekonomických, technických a spoločenských vied, čím vytvára predpoklady pre uplatnenie absolventov aj v ostatných oblastiach hospodárstva. Moderné vzdelávacie systémy umožňujú kompatibilitu študijných programov s inými univerzitami, rozvoj interdisciplinárnych programov, medziodborového a čiastkového štúdia na iných fakultách doma aj v zahraničí. Toto všetko robí zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity miesto, kde sa oplatí študovať. Teda v prípade, že túžite pracovať v jednej z vyššie menovaných sfér.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Ako získať prax už počas školy?

V súčasnom konkurenčnom svete práce je získanie praxe už počas školy kľúčové pre budúcich absolventov. Firmy čoraz častejšie vyžadujú…

Praktický sprievodca študenta pred nástupom na vysokú školu

Leto medzi maturitou a začiatkom novej etapy na vysokej škole je z pohľadu študenta najdlhšie, aké mu náš školský systém pon…

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…