Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Z ktorých škôl/odborov/katedier dostávame najviac podnetov na napísanie práce?

Odborná asistencia pri písaní záverečnej práce je čím ďalej tým obľúbenejšia. Na náš web sa obracia naozaj veľké množstvo študentov, ktorí majú z nejakého dôvodu problém s napísaním niektorej z častí ich záverečnej práce. Aké podnety sa nám najčastejšie opakujú? Pre zachovanie neutrálneho statusu nebudeme uvádzať konkrétne školy.

 

Súkromné školy

V našom rebríčku vedú súkromné školy a ich katedry. Drahé školné nie je jediné negatívum výberu takejto formy vzdelávania. O niektorých konkrétnych fakultách kolujú krásne príbehy o tom, ako ich zamestnávatelia vyslovene odmietajú. Okrem toho si študenti týchto škôl často dorábajú titul len z povinnosti a preto ich písanie práce nebude nikdy baviť.

Externé štúdium

Či už za to môže vyšší vek niektorých študentov alebo slabšie vyučovacie metódy, to nevieme. Zo štatistiky však jasne vyplýva, že študentov externého štúdia je v priemere viac, ako denných. V celkových číslach máme viac dopytov od denných študentov, no pri porovnaní ich počtu a počtu externistov na Slovensku, externisti jasne vedú.

Zahraničné fakulty

Nemyslíme teraz české, ale tie skutočne zahraničné. Človek by povedal, že keď sa niekto rozhodne pre štúdium v Nemecku alebo Anglicku, prácu bude brať zodpovednejšie. Opäť je však opak pravdou. V tomto prípade to dávame za "vinu" náročnejšiemu štúdiu, ktoré dáva študentom zabrať a preto poprosia o pomoc s prácou niekoho iného.

Východné Slovensko

V rámci regionálnej Štatistiky nám viac dopytov prichádza od študentov, ktorí študujú napríklad v Košiciach. Opäť je ťažké posúdiť, prečo je to tak. Pripisujeme to však nižšiemu počtu škôl, neochote dochádzať do Bratislavy a teda s menším výberom prichádza aj menšia chuť odbor absolvovať a prácu napísať vlastnoručne.

Vzor bakalárskej práce – kde sa inšpirovať?

Pri písaní bakalárskej práce vám dokáže naozaj intenzívne pomôcť nahliadnutie do iných bakalárskych prác, ktoré v…

Bakalárska práca - počet strán, počet znakov a počet slov

Počet strán, počet slov a počet znakov vo vašej bakalárskej práci vás bude mimoriadne zaujímať najmä kvôli jej rozsahu. V dnešnom člá…

Rozsah bakalárskej práce – závisí aj od témy?

Rozsah bakalárskej práce je často riešená téma, no napriek tomu s ním majú mnohí študenti problém. Vždy sa rieši najmä…