Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako zvládať časový manažment pri písaní diplomovej práce?

Ako zvládať časový manažment pri písaní diplomovej práce?

 

Pri písaní záverečnej práce ( bakalárska, či diplomová práca ) je dôležité udržať si produktivitu a dodržiavať termíny ( nielen tie zadané školou ale aj vlastné ).

Jedine tak sa vyhnete stresu pri písaní práce. Je potrebné si uvedomiť, že samotné písanie práce je už len výsledkom výskumu a prípravy a reálne nezaberie toľko času, ako fázy predtým.

Vytvorte si vlastný časový harmonogram

Záverečnú prácu je potrebné riešiť mesiace dopredu. Samotný proces má niekoľko fáz od výberu témy a školiteľa, cez výskum až po zhromažďovanie a vyhodnocovanie podkladov a samotné písanie, či formálna úprava textu. Každý jeden krok si môžete rozdeliť ako samostatnú úlohu a stanoviť si interný deadline dokedy chcete jednotlivé fázy ukončiť. Berte na vedomie, že jednotlivé fázy trvajú rozdielny čas. Stanovte si reálne časové harmonogramy, inak môžete byť demotivovaný.

Priorita úlohám

Niektoré fázy písania záverečnej práce zaberajú viac času a zároveň môžu mať najvyššiu prioritu. Identifikujte ich a venujte sa im prednostne. Najťažšie a časovo najnáročnejšie fázy budete mať pod kontrolou a viete upraviť váš harmonogram, ak by ste sa na niečom „zasekli“. Stále budete mať dostatočný časový vankúš na menej podstatné úlohy.

Vytvorte si denný / týždenný rozvrh

Je mimoriadne dôležité, aby ste písanie záverečnej práce robili v denných alebo týždenných blokoch. Denný režim má tú výhodu, že si stanovíte presný denný fond na výskum, či písanie. Sami uvidíte, koľko za tento čas spravíte na svojej bakalárskej alebo diplomovej práci a podľa toho si môžete operatívne prispôsobiť denný fond. V konečnom dôsledku sa tak vyhnete stresu na poslednú chvíľu. Písanie na dennej, či týždennej báze má výhodu aj v tom, že nestrácate pozornosť a sústredenie. Ak by ste to robili nárazovo, môže sa stať, že po pár hodinách budete musieť práce „preložiť“ inou činnosťou, lebo už nebudete dostatočne sústredený.

Zvýšte svoju produktivitu pri písaní

Využite techniky zamerané na zvýšenie produktivity, ako napríklad metódu Pomodoro, kde pracujete v krátkych intenzívnych úsekoch s krátkymi prestávkami medzi nimi. Organizujte si pracovný priestor, minimalizujte rušivé faktory a vytvorte si vhodné prostredie pre efektívne písanie.

Sledujte si pokrok

Pravidelná kontrola dosiahnutého stavu a vyhodnotenie množstva zostávajúcej práce sú kľúčové, aby ste sa nedostali pod časový stres. Vďaka spätnému vyhodnocovaniu môžete upraviť svoj denný / týždenný harmonogram.

Neodkladajte výskum a písanie na poslednú chvíľu

Rozdelenie práce na menšie úlohy a dodržiavanie časového plánu vám pomôže predísť stresu a pri písaní diplomovej alebo bakalárskej práce.

 

Ak nestíhate a vaši spolužiaci sú už pred vami, radi vám s prípravou podkladov pre vašu bakalárku, či diplomovku pomôžeme. Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku.

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Galéria Ako zvládať časový manažment pri písaní diplomovej práce?

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…

Efektívne učenie na skúšky - ako sa naučiť veľa za krátky čas

  Učenie na vysokej škole môže byť časovo aj tematicky náročné, ale sú existujú metódy, ako sa naučiť veľa za krátky čas. V tomto čl…

Prokrastinácia vysokoškolských študentov. Príčiny, následky a ako s ňou bojovať

Prokrastinácia - odkladať úlohy na neskôr. Pre mnohých študentov vysokých škôl je to nepriateľ, ktorý ich sprevádza po celú…