Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Seminárna práca: Prvý krok k úspešnému zvládnutiu práce záverečnej

Seminárna práca je súčasťou života každého študenta. Je jedno, na akej výške ste, už prvý semester Vám nejakú seminárku do cesty zaručene pripletie. A tak, radšej skôr ako neskôr je fajn vedieť, čo všetko by dobrá seminárna práca mala obsahovať. Lebo nie nadarmo sa vraví, a nie je to len také tvrdenie do vetra, že s každou dobre zvládnutou seminárkou ste o kúsok bližšie k zvládnutiu práce záverečnej. Neveríte? My Vás presvedčíme o tom, že je užitočné seminárne práce neflákať, prípadne si pri ich tvorbe nechať poradiť od odborníkov.

Štruktúra seminárnej práce

Skutočne, keď budete každú seminárnu prácu brať ako užitočnú predprípravu na bakalárku či diplomovku, máte o problém menej.

Ako teda na seminárku, aká má byť a čo všetko v nej nesmie chýbať?

Tak po prvé, štruktúra, pevná a nemenná. Preto nezabudnite, že každá seminárna práca začína úvodom, resp. úvodnou stranou, nasleduje obsah, samotný text práce, teda jadro, záver, resumé, čiže zhrnutie a bibliografia.

A teraz trochu viac o každej časti seminárky.

Seminárna práca od úvodu až po záver

  • Úvodná strana - obsahuje meno autora a názov seminárnej práce.
  • Obsah seminárnej práce - obsah seminárky aj s číslami strán.
  • Úvod seminárnej práce – zvykne nasledovať hneď po obsahu, no môže byť až na ďalšej strane. Obsahuje približne 10 viet, v ktorých opíšeme, o čom bude daná práca, aj čo je jej cieľom.
  • Jadro seminárky – samotný text práce na vybranú tému.
  • Záver – popis práce aj s uvedením prameňov, hodnotenie aj vlastný názor na problematiku. Rozsah má podobný ako úvod seminárnej práce.
  • Resumé - stručné zhrnutie celej seminárnej práce v rozsahu asi 15 viet. Najčastejšie sa uvádza v anglickom jazyku.
  • Bibliografia – posledný povinný bod každej seminárnej práce, v ktorom sa uvedú všetky literárne zdroje, z ktorých sme pri jej tvorbe čerpali.

Snáď sme Vám pomohli a seminárky už pre Vás nebudú takým strašiakom. Ak by však predsa len čosi, sme tu pre Vás, pokojne sa na nás obráťte, pomôžeme, poradíme, so seminárkami aj s inými typmi vysokoškolských prác.

Týchto 5 výživových doplnkov vám pomôže dopísať záverečnú prácu

Napísanie záverečnej práce môže byť náročné a študenti často hľadajú rôzne metódy, ktoré by im s týmto procesom…

Prednášky nie sú holubník – čo od vás môže prednášajúci vyžadovať?

Prednášky sú pre mnohých študentov ako nutné zlo a snažia sa chodiť len na cvičenia a semináre. Aj účasť na prednáške však…

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším probl…