Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Oponentské posudky pre záverečné práce

Oponentské posudky pre záverečné práce

 

Čo je to oponentský posudok?

Oponentský posudok záverečnej práce je súčasťou akademického hodnotenia a obhajoby záverečnej práce (bakalárskej, diplomovej alebo dizertačnej práce). Je to proces, pri ktorom externý oponent, teda nezávislý expert na danú tému, posudzuje a hodnotí prácu, ktorú vypracoval študent.

Externým oponentom sa rozumie odborník, ktorý pôsobí na škole, ale môže to byť aj úplne externý človek pôsobiaci v súkromnej sfére a v danej téme je vysoko kvalifikovaný.

Aký je cieľ oponentského posudku?

Oponentský posudok má niekoľko cieľov. Prvým je zabezpečiť objektívnu a nezávislú analýzu práce študenta zo strany odborníka z rovnakého alebo podobného akademického odboru. Oponent sa zameriava na kvalitu, metodológiu, obsah a prínos práce, a posudzuje, či sú splnené požiadavky na akademický výskum a úroveň práce.

Okrem posudku vášho školiteľa je nevyhnutnou súčasťou procesu aj posudok od oponenta na dosiahnutie väčšej objektivity pri posudzovaní záverečnej práce.

Posudok vypracuje oponent na základe práce, ktorú študent nahrá do Akademického informačného systému svojej školy. Najneskôr 3 dni pred obhajobou záverečnej práce dostane študent do AIS-u hodnotenie od školiteľa aj oponenta.

Je dôležité si výsledok pozrieť v dostatočnom predstihu pred obhajobou, aby ste sa vedeli pripraviť na otázky, ktoré vám počas obhajoby môžu položiť.

Čo, ak dostanem od oponenta zlú známku?

Je to nepríjemné, ale môže sa to stať. Aj oponent vám môže dať E, či dokonca Fx. Na obhajobu záverečnej práce ste však pripustený/á. Tam už ale bude len na vás, ako si dokážete svoju prácu pred komisiou obhájiť.

Aké kritéria zavážia pri posudku od oponenta?

Podobne ako pri školiteľovi, aj oponent bakalárskej, či diplomovej práce hodnotí predovšetkým:

Aby ste mali istotu, že vaša práca je originálna, má cieľ a formálne je spracovaná na vynikajúcej úrovni, ponúkame vám možnosť napísania podkladov k záverečnej práci. Vyhnete sa tak stresu pri písaní, ale aj obhajobe práce.

Vyplňte nezáväzný formulár a zistite svoju cenu a to všetko profesionálne a diskrétne.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Galéria Oponentské posudky pre záverečné práce

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…

Efektívne učenie na skúšky - ako sa naučiť veľa za krátky čas

  Učenie na vysokej škole môže byť časovo aj tematicky náročné, ale sú existujú metódy, ako sa naučiť veľa za krátky čas. V tomto čl…

Prokrastinácia vysokoškolských študentov. Príčiny, následky a ako s ňou bojovať

Prokrastinácia - odkladať úlohy na neskôr. Pre mnohých študentov vysokých škôl je to nepriateľ, ktorý ich sprevádza po celú…