Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako na úhľadné formátovanie v bakalárskej práci?

Bakalárska práca potrebuje okrem zaujímavej témy a kvalitného spracovania aj formátovanie, vďaka ktorému bude prehľadná, systematicky usporiadané kapitoly budú na seba správne nadväzovať a téma bude zrozumiteľná aj čitateľovi, ktorý nemá z daného odboru predchádzajúce znalosti. Ako teda na správne formátovanie?

Formátovanie a bakalárska práca

Formátovanie v bakalárskej práci sa skladá z niekoľkých krokov a špecifických častí, kombináciou ktorých pôsobí práca jednotne a úhľadne. V nasledujúcich bodoch si presne berieme všetky tieto kroky, ktoré by ste nemali vynechať pri finálnej úprave a formátovaní vašej bakalárskej práce. Prečítajte si, ako povýšiť vašu bakalárku na vyššiu úroveň.

Gramatika a štylistika

Nie každý má cit pre správnu gramatiku a štylistiku. Ak sa necítite na kontrolu celej vašej práce osobne a netrúfate si tvrdiť, že by ste správne našli a opravili všetky gramatické chyby či nezrozumiteľné vety, radšej požiadajte o pomoc niekoho iného. Za kontrolu gramatiky a štylistiky v práci nezaplatíte veľa a budete mať istotu, že je naozaj v poriadku.

Usporiadanie kapitol

Dôležité je, aby vaše kapitoly logicky nadväzovali a dávali zmysel. Rovnako podstatné je aj ich správne radenie na kapitoly prvého, druhého, tretieho, prípadne ďalšieho rádu. Správne radenie kapitol využijete najmä pri tvorbe obsahu, ktorý sa dá vytvoriť v textových editoroch pomocou funkcie. 

Formátovanie citácií

Správne formátovanie sa týka aj citovaného alebo parafrázovaného textu. Použitie správnych slovenských úvodzoviek (pred textom dolu, za textom hore), kurzívy a ďalších podmienok správnej citácie je alfou a omegou toho, aby sa čitateľ dokázal zorientovať vo vašom zozname literatúry. Nezabudnite ani na číslovanie jednotlivých citácií a parafráz, alebo ich uvedenie do poznámky pod čiarou.

Úprava pred tlačou

Pred tlačou a viazaním záverečnej práce odporúčame prejsť si ju stranu po strane, skontrolovať, či je text správne zarovnaný, či je font jednotný, či nové kapitoly vždy začínajú na novej strane, a tak podobne. Pred tlačou si prácu uložte do formátu, v ktorom už sa text len tak nerozhádže – napríklad do PDF. 

Podklady k bakalárskej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…

Efektívne učenie na skúšky - ako sa naučiť veľa za krátky čas

  Učenie na vysokej škole môže byť časovo aj tematicky náročné, ale sú existujú metódy, ako sa naučiť veľa za krátky čas. V tomto čl…

Prokrastinácia vysokoškolských študentov. Príčiny, následky a ako s ňou bojovať

Prokrastinácia - odkladať úlohy na neskôr. Pre mnohých študentov vysokých škôl je to nepriateľ, ktorý ich sprevádza po celú…