Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako na úhľadné formátovanie v bakalárskej práci?

Bakalárska práca potrebuje okrem zaujímavej témy a kvalitného spracovania aj formátovanie, vďaka ktorému bude prehľadná, systematicky usporiadané kapitoly budú na seba správne nadväzovať a téma bude zrozumiteľná aj čitateľovi, ktorý nemá z daného odboru predchádzajúce znalosti. Ako teda na správne formátovanie?

Formátovanie a bakalárska práca

Formátovanie v bakalárskej práci sa skladá z niekoľkých krokov a špecifických častí, kombináciou ktorých pôsobí práca jednotne a úhľadne. V nasledujúcich bodoch si presne berieme všetky tieto kroky, ktoré by ste nemali vynechať pri finálnej úprave a formátovaní vašej bakalárskej práce. Prečítajte si, ako povýšiť vašu bakalárku na vyššiu úroveň.

Gramatika a štylistika

Nie každý má cit pre správnu gramatiku a štylistiku. Ak sa necítite na kontrolu celej vašej práce osobne a netrúfate si tvrdiť, že by ste správne našli a opravili všetky gramatické chyby či nezrozumiteľné vety, radšej požiadajte o pomoc niekoho iného. Za kontrolu gramatiky a štylistiky v práci nezaplatíte veľa a budete mať istotu, že je naozaj v poriadku.

Usporiadanie kapitol

Dôležité je, aby vaše kapitoly logicky nadväzovali a dávali zmysel. Rovnako podstatné je aj ich správne radenie na kapitoly prvého, druhého, tretieho, prípadne ďalšieho rádu. Správne radenie kapitol využijete najmä pri tvorbe obsahu, ktorý sa dá vytvoriť v textových editoroch pomocou funkcie. 

Formátovanie citácií

Správne formátovanie sa týka aj citovaného alebo parafrázovaného textu. Použitie správnych slovenských úvodzoviek (pred textom dolu, za textom hore), kurzívy a ďalších podmienok správnej citácie je alfou a omegou toho, aby sa čitateľ dokázal zorientovať vo vašom zozname literatúry. Nezabudnite ani na číslovanie jednotlivých citácií a parafráz, alebo ich uvedenie do poznámky pod čiarou.

Úprava pred tlačou

Pred tlačou a viazaním záverečnej práce odporúčame prejsť si ju stranu po strane, skontrolovať, či je text správne zarovnaný, či je font jednotný, či nové kapitoly vždy začínajú na novej strane, a tak podobne. Pred tlačou si prácu uložte do formátu, v ktorom už sa text len tak nerozhádže – napríklad do PDF. 

Podklady k bakalárskej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…