Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Diplomovka konečne dopísaná, upravená aj odobrená školiteľom a pripravená na obhajobu. Teda, vy ste pripravení, ale samotný text ešte nie, kým nie je pekne-krásne vytlačený aj zviazaný.

Viete, aké spôsoby väzieb či farby obalu diplomovky máte na výber? Ak ste na vážkach, my vás uvedieme do obrazu.   

Viazanie diplomoviek: Kde a ako?

Typy väzieb diplomoviek

Existuje viacero druhov väzieb, ktorými si môžete dať zviazať vašu diplomovku. Lepená, hrebeňová, viazanie do násuvných líšt, pevná kanálová či tepelná väzba.

Hoci je výber skutočne pestrý, stále je najobľúbenejšou väzba lepená s tvrdými doskami. Ale v kurze sú čoraz viac aj väzba hrebeňová alebo špirálová väzba, ktoré sú zaujímavé aj z hľadiska priateľskej ceny. Avšak tu pozor! Niektoré vysoké školy nepovoľujú tento typ viazania diplomoviek, takže si to najprv vopred overte.  

Menej častým typom väzby je viazanie do násuvných líšt. Tento spôsob viazania je pomerne nenáročný, a tak ho tí zručnejší pokojne zvládnu aj sami doma. Aj tento typ väzby ale pre istotu vopred preberte v škole, najlepšie s vaším školiteľom, či je prípustná.  

K novším druhom väzieb patrí pevná kanálová väzbatepelná väzba.

Farba obalu diplomovej práce

Aj tu je pomerne široká ponuka. A je teda len na vás, či zvolíte obal textilný alebo koženú imitáciu dosiek.

Čo sa týka farieb obalu, top odtiene sú tmavé, najmä čierna, tmavomodrá, bordová či hnedá. Ale pokojne choďte aj do veselších tónov, dovolené sú aj biela, žltá či zelená. Opäť však bude fajn, keď to najprv prekonzultujete so školiteľom vašej práce, nakoľko sú školy, ktoré majú vo svojich smerniciach predpísaný typ väzby aj povolené farby dosiek či písma.

Písmo by však v každom prípade malo ladiť s farbou obalu, odporúčame nechať si poradiť od skúsenejších. Tí najlepšie vedia, aké farby písma sú aktuálne najviac žiadané aj k akým farbám a typom obalov sa hodia.

Vo všeobecnosti je stále najobľúbenejšou farbou písma strieborná a zlatá. Zvoliť si však možno aj modrý, zelený, červený či biely odtieň písma na obale vašej diplomovej práce.