Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Kto sa lepšie v Česku uživí - absolvent práva, ekonómie alebo športu?

12.1.2015, 10:34

Výška zárobku je väčšinou zahalená tajomstvom, málokedy si dokážeme predstaviť, ako na tom sú ostatní. Masarykova univerzita v Brne každý rok osloví absolventov po napísaní diplomovej práce a ukončení školy, aby zistila ich spokojnosť s mzdovými pomermi. Pozreli sme sa, ako sú na tom naši susedia.   Právnická chudoba Koho štúdium viac zaváži v Česku - právnikovo, ekonómovo alebo športovcovo? Kto fandí právnikom, určite nerobí chybu, ale v tomto porovnaní vychádzajú absolventi práv žiaľ ako poslední. ,,Najbohatší“ sú v priemere študenti, ktorí vypracovali diplomovku v ekonomike s platom 27163 Kč (979, 38 eura), ktorí skončili celkovo s n…

Naučte sa správne oslovovať alebo ako na tituly na VŠ

5.1.2015, 08:30

[[contentNavigation]] Tituly sú niečo, čo robí vaše meno zaujímavejšie a „vzdelanejšie“. Hoci sa to nehovorí nahlas, vyučujúci na vysokoškolskej pôde doslova titulmi žijú. Niet sa čomu čudovať - tvrdo si svoj titul vybojovali za dlhé časové obdobie. Posadnutosť titulmi je možné vidieť v e-mailoch, je dobré klásť veľký dôraz na správne oslovovanie. Ak ste mali do činenia s nejakou podobnou situáciou, iste si uvedomujete, akú šarapatu môže spôsobiť chybné skomolenie mena pri vypracovávaní bakalárky či diplomovky. Pozrieme sa teda na to, s akými titulmi sa na VŠ môžeme stretnúť.   Všeobecné zásady A) Pri oslovení dbáme na vyjadrenie čo najväčšej úcty, t.j. z titulov vyberieme…

docent profesor štúdium učiteľ

Kňaz verzus barman alebo v ktorom povolaní sme šťastnejší

3.1.2015, 13:30

Píšete bakalársku prácu na teologickej fakulte alebo ste dostali výučný list ako barman? Či už stojíte na kariérnej križovatke medzi nebesami a barom alebo vás len jednoducho zaujíma, v akých profesiách sú ľudia najspokojnejší, zbystrite pozornosť nad výsledkami zahraničného prieskumu! Vypovedajú o tom štúdie pre britskú vládu. Výsledky rozhodne stoja za pozornosť. Ukázalo sa okrem iného, že síce výška zárobku je pre spokojnosť dôležitá, avšak nie je prvoradá.   Sekretárky na štvrtom mieste   V rebríčku top 10 najšťastnejších profesií možno rozpoznať dobre platené (vrcholoví manažéri a riaditelia), ale ešte omnoho častejšie ,,pomá…

6 zaručených spôsobov, ako si nájsť prax

3.1.2015, 13:29

Vypracovanie diplomovej práce a štátnice nie sú všetko. Potom totižto prichádza na rad skutočný život, ktorý je fáza aplikovania štúdia do praxe. V dravom prostredí práva a ostatných humanitno-ekonomických odborov je získanie prestížnej praxe výzva. Ako uspieť okrem klasického podávania inzerátov?   1. Aktívnym oslovením Najjednoduchší a v mnohých prípadoch aj najúčinnejší spôsob. Nečakajte na vypísanie inzerátu a sami napíšte zamestnávateľovi, u ktorého by ste radi pracovali. Samozrejme, nie je zaručené, že bude mať záujem - to ale nie je nikdy. Ak ho kontaktujete sami, prejavujete aktivitu a vystupujete tak z davu. Kľúčový bude skvelo nap…

informácie prax pre študenta vysoká škola

5 dôvodov, prečo mať rád a učiť sa nemčinu

3.1.2015, 13:26

Učitelia nemčiny radi pripomínajú svojim študentom motto: ,,Englisch ist ein Muss, Deutsch ein Plus!“. Pri písaní bakalárskych alebo diplomových prác sa študentom môže zísť nemčina, napríklad pri prekladoch zahraničných diel. Má teda zmysel oprášiť slovíčka zo strednej? Majú nemčinári veľké plus na ceste za úspechom vo svete biznisu či práva? Odpovede nájdete v našich 5 bodoch.   1. Nemecko má najväčšiu ekonomiku v Európe  Nemecko má v poradí štvrtú najväčšiu ekonomiku sveta, v Európe ju má na prvej priečke. Viac než 100 miliónov rodených nemecky hovoriacich ľudí v Európe tvoria trh, ktorý žiadny obchodník v medzinárodnom prostredí nemôže prehliadať.…

pre študenta štúdium v zahraničí tipy vzdelanie

Poďakovanie

3.1.2015, 11:18

Niektorí naši klienti s nami radi zdieľajú svoje skúsenosti. S jedným takým sme si vymenili pár príjemných mailov, s ktorými by sme sa radi podelili (text je mierne zeditovaný):   Po odovzdaní prvej časti klientke: „Dobrý deň, tá práca ma teda prekvapila. Chcem povedať, že som sa na začiatku trochu bála, či to nie sú vyhodené peniaze. Ale keďže mám malé deti a už si nemôžem viac predĺžiť štúdium, povedala som si hop alebo trop. Teraz máme za sebou síce iba prvú časť, ale už teraz to vyzerá, že celé toto rozhodnutie je našťastie ten hop. Je vidno, že autor sa v tej téme vyzná, dokonca som sa aj dočítala niečo nové.  Takýmto štýlom som spokojná, upravte prosím iba ... a mô…

poďakovanie pre študenta tipy záverečná práca