Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Rigorózna práca - kto ju píše a kedy?

30.12.2015, 15:38

[[contentNavigation]] Základnou súčasťou štúdia na univerzitách (vysokých školách), je napísanie záverečnej práce. Každá vysoká škola vyžaduje od študenta pre ukončenie (jednotlivých stupňov štúdia), či už 1., 2.,  3. alebo 4. stupňa štúdia, napísanie kvalitnej záverečnej práce. Medzi takéto záverečné práce radíme viacero typov prác, závisí to od stupňa štúdia, ktoré momentálne študent na svoje vysokej škole študuje. Na prvom stupni štúdia, t. z., na bakalárskom stupni, študent ukončí svoje štúdium napísaním bakalárskej záverečnej práce a následnou obhajobou práce. Druhý stupeň vysokoškolského …

rigorózna práca vysoká škola záverečná práca

Formálne úpravy záverečnej práce III.

19.12.2015, 14:47

Záverečná práca je text s jasne stanovenou štruktúrou, ktorú musíme dodržiavať. Pri jej písaní teda myslíme na množstvo formálnych úprav, aby vyhovovala kritériám príslušnej fakulty. Kto nechce stroskotať na nejakých formálnych „maličkostiach“, rozhodne by si mal dať záležať na kvalitnom vypracovaní podkladov k práci. Čo sú to tie podklady, čo všetko majú obsahovať a komu ich je potrebné odovzdať? Čítajte... Bez dobrých podkladov sa nepohnete Aj preto si ich zrejme čoraz viac študentov necháva vypracovať odborníkmi. My sme tiež pripravení vám s tým pomôcť, nech sa môžete odpichnúť ďalej a pustiť sa do písania vašej diplomovky či bakalárky.   Čo by mali podklady k z…

ciele formálna úprava pre študenta spracovanie podkladov záverečná práca

Tvrdé alebo mäkké "i"?

14.12.2015, 11:58

[[contentNavigation]] Slovenčina naša ľúbozvučná. Tak, ako krásne znie, je zložitá jej gramatika, čo aj tých najoddanejších milovníkov nášho rodného jazyka máta a straší ešte dávno po vychodení povinnej školskej dochádzky. Čím to je, že si niektoré pravidlá slovenského pravopisu nie a nie vtĺcť do hlavy rúk a omyly opakujeme stále dookola? Nielen študenti robia najviac chýb práve pri písaní "i" a „y“, preto sme sa odhodlali vás to raz a navždy odnaučiť.  Schválne, či sa nám to aj podarí...  V prípade neúspechu sme tu pre vás a radi vám pomôžeme s gramatickými i inými ťažkosťami pri tvorbe vašich vysoko&scaron…

gramatika písanie pravopis slovenčina