Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Pýtate sa, ako je možné, že študenti musia pri obrovskom množstve povinností stíhať aj pravidelné chodenie do školy, a to s veľkými časovými oknami medzi prednáškami? Nuž, niektorí študenti patria k tým šikovnejším a používajú metódy, ktoré im ušetria množstvo času.

Na prednáške stačí jeden

Na prednáške nie je prezenčná listina? Stačí, aby tam bol jeden spolužiak, ktorý vám zhrnie dôležité veci a prepošle podklady. Ak ste napríklad traja kamaráti, môžete tak chodiť vždy len na každú tretiu prednášku.

Online skriptá

Chodiť do knižnice sa nechce nikomu a dávať peniaze za učebnice už vôbec. 90 % školských skrípt však nájdete aj na internete, pretože ich tam dali iní študenti. Keď vám nie je blbé stiahnuť si film, možno si zvládnete pohľadať aj drahú učebnicu v PDF.

Spracovanie podkladov záverečnej práce

Pri písaní záverečnej práce majú študenti najväčší problém s odbornými zdrojmi. Ak ale spracovanie podkladov pre vašu záverečnú prácu necháte na odborníka, ušetríte stovky hodín času, ktorý by ste inak strávili v knižnici.

Prevod reči na text

Ak je prezentácia slabá a skriptá biedne, neostáva vám nič iné, len robiť si na prednáške poznámky. Neskôr si študenti prednášky nahrávali a prepisovali ich ručne na intráku. Dnes si len zapnú v mobile funkciu prevodu reči na text, a všetko sa im krásne zapíše sám, keď prednášajúci rozpráva.

MHD, Vlaky

Priemerný študent strávi až hodinu a pol denne v dopravnom prostriedku, ktorý však nemusí šoférovať. Ako to efektívne využiť? Napríklad učením sa alebo prácou na notebooku (ak si teda v MHD sadnete). Počúvanie hudby pri tom zakázané nie je.