Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Najlepšie (nielen) obedy pre vysokoškolákov v Bratislave?

29.10.2018, 08:49

Jedlo je pre študenta jedným z mála svetielok vo veľkej osamelej tme. Dobre sa najesť znamená mať dostatok energie na ďalšiu prácu a štúdium. Nie vždy je však na jedlo čas a nie vždy naň zostanú financie po všetkých parties, chodboviciach a bytoviciach. Kde sa však môže študent s istotou najesť?     Mlynská dolina Dve obľúbené študentské jedálne, niekoľko fast-foodov, potraviny aj hostince. To všetko nájdete v mlynskej doline, ktorá je doslova mekkou všetkých hladných študentov. Hlavne v študentských jedálňach (kam sa bez ISICu dostanete len ťažko) sa najete skvele a doslova za pár centov. Dobrú chuť! Kebaby Bratislava je plná kebabov (alebo kebapov) a tie využívajú najmä hladní študenti vracajú…

Slovensko

Naše štátne sviatky. Na koľko voľna sa môžete tešiť tieto dva semestre?

19.10.2018, 15:25

Študenti na väčšine škôl majú počas týždňa 3-4 dni, kedy chodia do školy. Z toho je vždy minimálne jeden taký, keď idú do školy len na 1-2 hodiny. Napriek tomu sa však tešia na rôzne sviatky, ktoré ich počas roka čakajú. Ako to vyzerá so sviatkami v roku 2018 a v prvej polovici roku 2019?   Jeden špeciál na úvod Tohtoročný 30. október je trochu špeciálny. Mal byť štátnym sviatkom, počas ktorého si Slovensko pripomenie 100. výročie prijatia Deklarácie slovenského národa z 30. októbra 1918 v Turčianskom Sv. Martine. Ide však len o jednorazový štátny sviatok, ktorý schválila vláda. Najväčší počet dní? Slovensko je jednou z krajín, ktorá má najviac št…

pre študenta semester štátne sviatky voľný čas

Nevyznáte sa v AIS-e? Tieto tipy vám pomôžu

15.10.2018, 14:08

AIS, alebo akademický informačný systém je jednoznačne veľkým problémom pre mnohých začínajúcich a externých študentov. Niekedy v ňom majú hokej aj tí skúsenejší. My sme si však pre vás pripravili zopár tipov, ktoré vám pomôžu sa v tomto komplikovanom systéme vyznať. Presmerovanie e-mailu AIS pouźíva takmer každá vysoká škola, keď tak v nejakej upravenej verzii. Jednou z funkcií, ktoré AIS má, je aj mailová schránka, na ktorú vám posiela univerzita a fakulta oznamy. Táto schránka je však neprehľadná. V AISe si môžete jednoducho nastaviť, aby vám všetky maily z nej chodili na ten súkromný. Prihláste sa dvakrát za deň Hlavne počas skúškového obdobia, kedy…

AIS akademický systém pre študenta vysoká škola

Vyskúšajte tieto techniky na sústredenie

8.10.2018, 12:38

Neviete sa prinútiť k práci, k písaniu diplomovky alebo bakalárky, alebo dokonca ani k učeniu? Nemusíte sa tomu čudovať, s rovnakým problémom zápasí azda každý normálny človek. Dnes sa však pozrieme na tipy, ktoré vám pomôžu odhodiť nežiadané rozptylovače a zamerať sa viac na prácu.     Pomodoro Poznáte techniku pomodoro? Táto technika, ktorá sa volá rovnako, ako paradajky po taliansky, má veľmi veľkú úspešnosť na celom svete. S paradajkou súvisí preto, lebo na jej prevedenie sa používa kuchynská minútka, ktorá má najčastejšie tvar paradajky. Jednoducho pracujete v intervaloch 25 minút a oddychujete po každom 5 minút. Minútka vám má pomôcť sledovať čas a odzvoniť pauzu a prácu. Princíp…

lepšie sústredenie pre študenta tipy

5 výhod zahraničných univerzít oproti slovenským vysokým školám

3.10.2018, 13:57

5 výhod zahraničného štúdia: Ktorá rozhodne u vás? Prečo mladých lákajú zahraničné univerzity? Je za tým vízia lepšieho uplatnenia, moderné vybavenie škôl za našimi hranicami alebo túžba spoznať aj iný spôsob výučby? Tu je 5 dôvodov, prečo podľa nás nejeden slovenský študent uprednostní vysokoškolské štúdium v zahraničí…   1. Pokračovanie v štúdiu Mnohí študenti volia zahraničnú vysokú z výsostne praktických dôvodov – študovali tam totiž aj na strednej škole, a tak v štúdiu logicky pokračujú na mieste, ktoré poznajú a vyhovuje im. Niektorí zasa dajú šancu slovenskej univerzite, no po niekoľkých semestroch, prípadne po zisku titulu bakalár sa…

slovenské vysoké školy záhraničné univerzity

Poznáte Erazmus? Naozaj?

3.10.2018, 13:56

Nasledujúce riadky budú prínosom pre podnikavých študentov. Položte si ruku na srdce a úprimne si odpovedzte - akú prácu chcem aby ma živila? Nečítajte ďalej. Zastavte sa a naozaj sa zamyslite, skúste si to predstaviť. Podarilo sa?  Chcete pracovať vo veľkej firme alebo na malej? Ste skôr typ, ktorý rád podporuje rozbehnuté projekty, alebo vás "páli pod zadkom" keď máte robiť niečo, čo už iní robia roky. Chcete zarábať veľa peňazí alebo mať skôr dobrý pocit?  Ak ste študent, alebo pár rokov po škole, nie ste spokojní v práci a rozmýšľate nad niečím svojím - vlastným podnikaním, čítate správne. Rovnako aj keď máte firmu vo fáze novorodenca. Grantový program…

cestovanie erazmus

Bakalárska práca v odbore sociálna práca: Predpríprava na prax?

3.10.2018, 13:55

Štúdium sociálnej práce a bakalárske práce, ktorých vhodne zvolená téma môže byť veľmi užitočná aj do praxe. Ak ste radi s ľuďmi, a dokonca im veľmi ochotne aj pomáhate, jedným z vašich možných budúcich povolaní by mohla byť aj sociálna práca... Či už študentom tohto študijného smeru ste alebo len o ňom uvažujete, nebude na škodu čo-to si o ňom povedať, ako aj načrtnúť zaujímavé témy bakalárskej práce v odbore sociálna práca, ktorá sa môže celkom hodiť aj do praxe.                          Cieľ a význam štúdia sociálnej práce Pre termín sociálna práca existuje veľké množstvo definícií. Všetky sa však zhodujú v tom, že tu ide predov…

bakalárska práca sociálna práca

Prečo VSprace.sk ?

3.10.2018, 13:54

Nezamestnanosť mladých a to vrátane absolventov vysokých škôl je dnes alarmujúca. Veľký podiel majú na tom práve slovenské vysoké školy, ktoré nedokážu pripraviť študentov pre potreby praxe a zahlcujú ich napríklad často krát nezmyselným memorovaním teoretických balastov. Pracovné ponuky si väčšinou vyžadujú skúsenosti v konkrétnom obore. Absolvent vysokej školy pri hľadaní relevantnej práce však nemá dostatok praktických skúseností a to aj vďaka rozvrhu hodín s veľkými oknami, povinnosti chodiť na prednášky, či povinnosti písať vysokoškolské práce, ktoré väčšinou vysokoškolskí učitelia ani nečítajú. Vypracovanie bakal…

pre študenta tipy vysoká škola záverečná práca

Rebríček najlepších ekonomicky zameraných vysokých škôl na Slovensku

3.10.2018, 13:53

Ekonómovia majú pred sebou ružovú budúcnosť. Na ktorej univerzite rastú tí najväčší ekonomickí odborníci? Snáď nebude pre nikoho novinkou, ak povieme, že spomedzi vysokoškolských absolventov vedú tí ekonomicky zameraní. Áno, dlhodobý trend je taký, že práve informatici, ekonómovia aj technici sú u zamestnávateľov najviac žiadaní. Avšak aj tu je dobré rozlíšiť skutočnú kvalitu od podpriemeru a jasne pomenovať ekonomické vedné odbory a fakulty u nás, ktoré skutočne stoja za vašu pozornosť. Medzi najlepšie vysoké školy s ekonomickým zameraním na Slovensku teda, nielen podľa nás, patria... Ekonomická univerzita vedie Najvyššie v rebríčkoch úspešnosti spomedzi všetkých, nielen technicky zameran…

ekonómia ekonómovia pre študenta

Základné časti diplomovej práce: Nezabudnite na dobrý úvod!

3.10.2018, 13:52

O úvode a ostatných povinných častiach diplomovej práce. Možno ste presvedčení o tom, že na štruktúre či správnej forme vašej diplomovky až tak nezáleží. Podstatné predsa je, aby bola originálna a prínosná. Áno, to nepochybne zaváži, ale bez požadovanej formálnej úpravy a všetkých povinných častí vás žiadna komisia, ani oponent na obhajobách nepochvália. Vlastne, možno vás k nim ani nepripustia. Preto pozor na to, aby diplomová práca spĺňala všetko, čo spĺňať má. Povinné časti každej diplomovej práce - úvodná časť - hlavná textová časť - prílohy (v prípade, že ich vaša práca obsahuje) Úvodná časť a jej zložky Úvodná časť diplomových prác sa nezaobíde bez obalu práce,…

diplomová práca diplomovka tipy vysoká škola

Dobrá verzus zlá bakalárka: 5 hlavných rozdielov

3.10.2018, 13:51

Hranica medzi dobrou a nezvládnutou bakalárkou je tenká. Ako ju neprekročiť a bakalársku prácu úspešne napísať i obhájiť? Dokopať sa k napísaniu bakalárskej práce je jedna vec, no vytvoriť prácu, čo skutočne stojí za to a spĺňa všetky predpoklady, je vec druhá. Tá dôležitejšia. Čo teda odlišuje dobrú bakalárku od tej menej vydarenej? Podľa nás aj týchto 5 podstatných rozdielov... Požadovaná forma bakalárskej práce Každá škola má svoju vlastnú metodiku a je dobré sa s ňou hneď na začiatku práce na bakalárke oboznámiť a držať sa jej. To sa týka aj formátovania textu, pretože sa často stáva, že študent v snahe nezdržiavať sa „zbytočnosťami“ začne prácu písať len tak, ako príde, pričom sa spolieha na to, že po jej dokončení dokument…

bakalárka chyby a preklepy

3 spoločné znaky najprestížnejších univerzít na Slovensku

3.10.2018, 13:50

Čo spája prestížne univerzity u nás? Aj toto... Univerzít je na Slovensku vcelku dosť, nehovoriac o vysokých školách bez štatútu univerzity a súkromných vysokých, na ktorých študuje čoraz viac mladých Slovákov. Poviete si, skvelé, stačí si vybrať. Ale na základe čoho, ktoré kritérium je pri voľbe vysokej školy a odboru to rozhodujúce? Ak je to aj pre vás v prvom rade kvalita danej vysokej školy, možno vám trochu pomôžeme zorientovať sa, ktoré univerzity u nás patria medzi najprestížnejšie, aj čo ich všetky spája. 1. Vysoký ranking univerzity Univerzita Komenského v Bratislave je jedinou vysokoškolskou inštitúciou u nás, ktorú si všímajú aj vo svete. Minimá…

Slovensko univerzity

Viac o rozsahu a formálnej úprave diplomovej práce

3.10.2018, 13:48

O tom, aký má byť rozsah v diplomovej práci... [[contentNavigation]] Písanie diplomovej práce obnáša aj dodržanie predpísaných noriem a pravidiel, iba tak môže hotová práca spĺňať všetky predpoklady a byť úspešne obhájená. Jedným z dôležitých parametrov je i rozsah a formálna stránka záverečných prác. Viete, aká dlhá by mala byť vaša diplomovka? Nie ste si celkom istí? Nič sa nedeje, my to vieme a aj vám to hneď prezradíme.                       Rozsah diplomových prác Rozsah písomných prác sa zvykne udávať počtom normalizovaných strán alebo inak povedané normostrán. Jedna normalizovaná strana má 30 riadkov so 60 údermi v jednom riadku, čo…

diplomová práca formálna úprava obhájenie práce rozsah záverečná práca

Na vysokú školu bez prijímačiek - Je to pre vás zaujímavé?

3.10.2018, 13:46

Prijatí na vysokú bez prijímačiek: Čo to obnáša? Stres, ktorý študentom, čerstvým maturantom spôsobujú prijímačky na vysokú, sa dá eliminovať. Stačí, ak si zvolíte vysokoškolský odbor, kam sa dá dostať bez prijímacích skúšok.  Je treba „len“ splniť požadované kritériá a hurá na vysokú. Je to však skutočne také bezproblémové? Podľa nás nie celkom...                        Vysoká bez prijímačiek: Základné podmienky Podmienky prijatia na vysokú bez prijímačiek sú vždy uvedené na stránkach danej školy v dosť veľkom predstihu. Radíme preto odsledovať si to a zistiť, čo všetko máte spĺňať, aby ste sa mohli uchádzať…

bez prijímačiek na vysokú školu

Štúdium na vysokej: Podľa čoho si vybrať tú správnu?

3.10.2018, 13:44

Čo všetko zvažovať pri výbere vysokej? Ako si vybrať vysokú školu? To je otázka. V prvom rade je fajn mať jasno v tom, či a prečo chceme ísť ďalej študovať. A ak to už máme vyriešené, výber študijného odboru by mal zodpovedať našim osobným preferenciám, záujmom a tiež predstavám o živote. Možno si s tým však stále neviete dať rady. Nič to, trošku vás usmerníme a poradíme. Otázka: Čo chcem študovať? Odpoveď nie je celkom jednoznačná. Možno aj preto, že tých otázok, na ktoré odpovede nás dovedú k riešeniu, teda ku vhodnej vysokej, je o čosi viac. Presne 6, tak si ich postupne prejdite a skúste ich aj pravdivo zodpovedať. 1. Baví ma plánovanie a organizovanie? 2. Som skôr precízny detailista?      …

predstava o živote výber odboru vysoká škola

Chcem ísť na vysokú! Zn. Budem ekonóm

3.10.2018, 13:39

Štúdium vysokej školy ekonomickej nie je pre každého. Obnáša totiž aj toto všetko... Študovať ekonómiu a príbuzné smery nemôže každý. Hoci sú to odbory lákavé, byť úspešným finančným poradcom či špecialistom na marketing si vyžaduje isté predpoklady. Iba ak ich máte, môžete pomýšľať na štúdium na niektorej ekonomickej vysokej škole. Aké sú možnosti a čo všetko štúdium ekonomických smerov obnáša? Ak váhate a neviete, čo presne ísť študovať, poradíme vám... Top ekonomické študijné smery Byť ekonómom či skrátka frajerom na financie neznie zle. Aj preto sa vysoké školy ekonomické tešia stále veľkej obľube. Navyše, v  rámci štúdia na ekonomick…

ekonómia vysoká škola

S akými ľuďmi môžete pracovať pri diplomovke zo sociálnej práce?

3.10.2018, 13:27

Sociálne práca je na Slovensku stále veľmi obľúbený odbor. Jeho absolvovanie vám dovoľuje pracovať v desiatkach rôznych oblastí a uplatniť sa tak v súkromnom aj verejnom sektore. Aj záverečná práca často súvisí priamo s prácou s ľuďmi, ktorí využívajú sociálne služby. Ktoré skupiny si študenti vyberajú najčastejšie a aký výskum s nimi absolvujú?   Bezdomovci Len v Bratislave je podľa posledných výskumov viac ako 6 000 bezdomovcov. Toto závratné číslo môže byť však ešte väčšie, podľa odhadov až 10 000. Takáto veľká skupina ľudí poskytuje študentom dostatok priestoru pre vymýšľanie kvalitnej témy na záverečnú prácu a následnej aplikácie rô…

diplomová práca sociálna práca tipy vysoká škola